Giliausioje vandenyno įduboje atrastos milžiniškos amebos

2011-10-24

Vasarą vykusios mokslininkų organizuotos ekspedicijos metu giliausioje vandenyno vietoje buvo atrastos milžiniškos amebos.

2011-ųjų liepą tyrėjai orgazinavo kelionę į Marianų įdubą, giliausią žemės regioną. Tyrėjai į šią įdubą paskandino zondus su skaitmenine vaizdo ir apšvietimo technika, norėdami geriau ištirti šią vietą. Komanda konstatavo, kad šioje įduboje buvo atrasta ksenofioforų, milžiniškų vienaląsčių organizmų, kurie aptinkami tik vandenynų gilumose. Šie organizmai gali užaugti net iki 10 centimetrų, o jų gausa daro didelę įtaką kitiems netoliese esantiems organizmams.

Tyrėjai šią gyvybės formą aptiko 10641 metro gylyje. Ankstesnis gylio rekordas, kuriame buvo atrastos šios amebos, buvo 7500 metrų Naujųjų Hebridų įduboje. Mokslininkai teigia, kad ksenofioforos yra didžiausi vienaląsčiai organizmai pasaulyje. Anksčiau buvo nustatyta, kad šie organizmai, kaupdami vandenyje esančias švino, urano, gyvsidabrio daleles tampa atsparūs didelėms sunkiųjų metalų dozėms. Šie organizmai taip pat puikiai prisitaikė prie tamsos, žemos temperatūros bei didelio vandens slėgio.

Tyrimo metu naudota įranga pavadinta „Dropcams“. Tai įvairiapusiška povandeninė kamera, turinti HD kamerą bei šviestuvą. Vandenyno dugno gyvūnai prie kameros yra priviliojami masalu. Tyrėjai mano, kad vieną dieną tokius organizmus pavyks ne tik nufotografuoti, bet ir iškelti į paviršių smulkesniems tyrimams.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...