Žaidimų įrenginiai gali sukelti traumas

2011-07-05

Interaktyvūs žaidimų įrenginiai, tokie kaip Nintendo Wii, nors ir nesenai pasirodė rinkoje, tačiau yra labai popūliarūs.

Jų pagrindinis skirtumas nuo tradicinių žaidimų įrenginių: žaidėjai patys turi fiziškai dalyvauti žaidime atkartodami judesius. Mokslininkai siekė nustatyti, kokių tipų traumos dažniausiai patiriamos.

San Franciske vykusioje Amerikos pediatrų akademijos konferencijoje apžvelgtas tyrimas: Interaktyvūs žaidimų įrenginiai gali sukelti įvarias traumas, nubrozdinimus ar patempimus.

Norėdami tai padaryti, jie peržiūrėjo nacionalinės elektroninės sistemos traumų stebėjimų duomenis susijusius su kompiuterinių žaidimų sužalojimais patirtais tarp 2005 ir 2009 metų.

Per keturių metų laikotarpį užfiksuoti 696 su žaidimais susiję sužalojimai. Susižeidusiųjų amžiausis vidurkis – 16,5 metų, nors amžius svyruoja nuo 1 mėnesio iki 80 metų. Iš visų traumų, 604 susižeidimai žaidžiant tradiciniais žaidimų įrenginiais ir 92 su naujesniais, interaktyviais žaidimų kompiuteriais. Vyrai patyrė 49 (53,3 procento) traumas ir moterys – 43 (46,7%).

Lyginant su tradicinių žaidimų grupe, interaktyviosios grupės dalyviai patyrė gerokai daugiau pečių, čiurnos ir pėdos traumų. Tačiau traumos paliečia ne tik pačius žaidėjus, bet ir stebėtojus. Čia taip pat akivaizdžiai pirmauja interaktyvių žaidimų grupė.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...