Voyager 2 erdvėlaivis pradės naudoti atsarginį variklį

2011-11-08

NASA „Deep Space“ tinklo personalas lapkričio ketvirtąją Voyager 2 erdvėlaiviui išsiuntė komandą, kuri liepė vietoje pirminio variklio pradėti naudoti atsarginį variklį.

Patvirtinimas, kad erdvėlaivis suprato komandą, buvo gautas šiandien. Šis pakeitimas leis 34-erių metų erdvėlaiviui sumažinti energijos sąnaudas. Voyager 2, jau palikęs Saulės sistemą, tęsia kelionę link tarpžvaigždinės erdvės.

Abu Voyager erdvėlaiviai yra aprūpinti šešiomis variklių poromis, kuriais erdvėlaivis reguliuoja savo judėjimą. Trys iš šių variklių porų yra pirminės, o likusios trys – atsarginės. Voyager 2 dabar naudoja dvi atsargines variklių poras, kurios reguliuoja aukštį ir pokrypį. Perėjimas prie trečiosios atsarginės variklių poros naudojimo, kuri leidžia erdvėlaiviui pasukti, inžinieriams leis išjungti pirminio variklio šildytuvą. Tai sutaupys 12 vatų galios. Dabartinė erdvėlaivio galia siekia 270 vatų. Energijos sąnaudų sumažinimas leis erdvėlaiviui veikti dar mažiausiai dešimt metų, nors jo energijos ištekliai laipsniškai mažėja.

Ši pirminių variklių pora buvo įjungta 318000 kartų, tuo tarpų atsarginė pora skrydyje nebuvo naudojama. Voyager 1 tokį pokytį jau atliko 2004 metais ir dabar naudoja visas tris atsarginių variklių poras.

Voyager 2 apie įvykdytą pokytį praneš lapkričio 13 dieną, tačiau Žemę šis signalas pasieks lapkričio 14-ąją. Voyager 2 dabar yra keturiolikos milijardų kilometrų atstumu nuo Žemės.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...