Mokslininkai sukūrė veiksmingą būdą panadoti vandenilį kaip kuro šaltinį

2011-08-31

Vandenilis gali tapti puikia kuro alternatyva, nes jis kuro kameroje gali būti lengvai paverčiamas elektros energija bei neturi savyje anglies.

Blogoji vandenilio pusė yra ta, kad tai yra dujos, ir jos turi būti laikomos aukšto slėgio šaldymo talpyklose.

“Jei patenki į avariją su automobiliu, kuriame yra pilnas bakas vandenilio, turi dižiulę problemą” – teigia Travis’as Williams’as, Pietų Kalifornijos Universiteto, Dornsifo koledžo chemijos profesoriaus asistentas.

Jau yra atrastas būdas, kaip galima laikyti vandenilį saugiai, cheminėje formoje. Anksčiau šiais metais, Williams‘as ir jo komanda atrado būdą, kaip išgauti vandenilį iš nepavojingos cheminės medžagos – azoto ir boro junginio, amonio borato – jis gali būti laikomas kaip stabili kieta medžiaga.

Dabar komanda tobulina katalizatoriaus sistemą, kuri išgauna pakankamai vandenilio iš jo „saugyklos“ – amonio borato – kad jį būtų galima panaudoti kaip kuro šaltinį. Be to, sistema yra daugkartinio panaudojimo ir stabili esant sąlyčiui su oru, priešingai, nei kitos vandenilio talpyklos boro ir metalų junginiuose sistemos.

“Tai yra mūsų pirmasis bandymas pakartotinai išgauti vendenilį iš ore stabilaus amonio borato junginio“ – teigia Williams‘as, pridėdamas, kad Pietų Kalifornijos Universiteto Stevenso Institutas jau patentuoja šią sistemą.

„Sistema yra pakankamai lengva ir efektyvi tam, kad būtų pritaikyta kaip kuras visose transporto priemonėse, nuo motorinių dviračių iki mažų orlaivių,“ – teigia jis.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...