Užfiksuota didžiausia per 5 metus magnetinė audra

2011-08-08

Naktį į šeštadienį užfiksuota didžiausia per 5 m. magnetinė audra, pranešė Rusijos Saulės rentgeno astronomijos laboratorijos specialistai.

Audra prasidėjo penktadienį vėlai vakare ir buvo stipraus pliūpsnio pobūdžio: magnetinių svyravimų amplitudės laukas labai greitai išaugo – nuo trijų balų iki devynių iš dešimties galimų.

„Kilusi audra nėra lokali, o visos planetos masto. Ją užregistravo daugelis geomagnetinių laboratorijų visame Žemės rutulyje, taip pat ir observatorija „Moskva“, – teigiama laboratorijos pranešime.

Tokio masto magnetinės audros ypač retos. Nuo 2000-ųjų metų iš viso buvo užregistruotos 28 dienos, kai magnetinių svyravimų indeksas siekė ar viršijo 8 balus. Paskutinį kartą tai įvyko beveik prieš penkerius metus – 2006 m. naktį iš gruodžio 14-osios į 15-ąją.

Iki dešimties balų magnetinių jėgų šėlsmas buvo paskutinį kartą kilęs 2005 metų rugsėjo 11 dieną. Tuomet magnetinių svyravimų pikas teko Šiaurės Amerikai ir atjungė aukšto dažnio radijo ryšį daugelyje žemyno rajonų, sutrikdė palydovų navigacijos tikslumą.

Laboratorija neatmeta galimybės, kad šeštadienio naktį mūsų planetai teko silpnesnis magnetinės audros pliūpsnis, tai yra naktį į rugpjūčio 7-ąją galimas dar vienas magnetinis smūgis.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...