Hiperaktyvus FTO genas skatina persivalgymą ir nutukimą

2011-07-27

Mokslininkai patvirtino tiesioginį ryšį tarp FTO geno ir nutukimo, tai pirmieji įrodymai rodantys, kad per didelis geno aktyvumas skatina persivalgymą ir nutukimą.

Mokslininkų komanda iš Oksfordo universiteto paskelbė gautus rezultatus “Nature Genetics” leidinyje.

Komandos rezultatai rodo, kad genai gali būti perspektyvus taikinys kuriant vaistus nuo nutukimo, kurie sumažintų geno aktyvumą.

“Šis darbas leidžia įsitikinti, kad FTO yra svarbus genas, kuris prisideda prie nutukimo,” – sako tyrimo vadovė, profesorė Frances Ashcroft. “Per didelis šio geno aktyvumas sukelia kūno masės didėjimą.”

“Dabar mes jau galime galvoti apie vaistų kūrimą (anti-nutukimo tabletės), kurie sumažintų geno aktyvumą. Tai tolimas kelias, be sėkmės garantijų, tačiau tai viliojanti perspektyva” – priduria ji.

2007 metais atlikdami didelį genomo tyrimą, tarptautinė mokslininkų komanda, įskaitant Oksfordo mokslininkus, paskelbė, kad jie nustatė pirmąjį genetinį variantą, kuris gali būti susietas su padidėjusia nutukimo tikimybe.

Atskiri DNR struktūros pakitimai susieti su FTO genu. Žmonės, kurie turi dvi šio genetinio varianto kopijas (16% Europiečių turi po dvi kopijas), yra vidutiniškai 3kg sunkesni nei žmonės be jų.

Tyrimo metu, mokslininkai išvedė pelių rūšis su papildomomis FTO geno kopijomis. Šios pelės buvo sveikos, tačiau valgė daugiau ir tapo storesnės nei normalios pelės.

Pelių patelės su dviem papildomomis FTO geno kopijomis, 20 savaičių buvo maitinamos standartine dieta ir jos tapo 22% sunkesnės nei normalios pelių patelės. Patinų svorio skirtumas 10%. Mokslininkai taip pat nurodė, kad pokytis atsirado dėl didesnio maisto suvartojimo, paskatinto didesnio FTO geno aktyvumo. Kol kas nėra jokių įrodymų, kad žmonės su FTO geno pokyčiais yra, bus sunkesni už normalaus geno savininkus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...