3D spausdintuvai gelbės gyvybes spausdindami dirbtines kraujagysles

2011-09-19

Sparčiai tobulinama 3D spausdinimo technologija jau gali gaminti ne tik plastiko kėdes ar įmantrios formos maistą, bet ir dirbtines kraujagysles. Tai svarbus žingsnis dirbtinių organų inžinerijoje.

Vokietijos Fraunhoferio instituto inžinieriai sukūrė metodą, leidžiantį 3D spausdintuvu gaminti dirbtines molekules, o tada kaitinant lazeriu iš jų išgauti kraujagyslių formą. Visai kaip tikrosios, dirbtinės kraujagyslės turi du sluoksnius ir gali suformuoti sudėtingus tinklus.

„Mes kuriame pagrindus sparčiai biologinių medžiagų gamybai, – aiškina Günteris Tovaras, projekto vadovas. – Kraujagyslių sistemos labai vaizdžiai parodo technologijos galimybes, tačiau tai tikrai ne viskas, ką įmanoma pasiekti.”

Trimačiu spausdintuvu galima greitai kurti erdvines formas iš daugelio medžiagų. Prietaisas medžiagą kloja skirtingos formos sluoksniais, kuriuos vėliau sulipdo ultravioletiniais spinduliais. Taip išgaunamos mikrostrūktūros kol kas yra pernelyg grubios, kad tiktų kraujagyslėms, todėl mokslininkai pasitelkia lazerį, kuris patikslina molekulių tarpusavio ryšius. Galiausiai į tokių kraujagyslių sieneles įterpiama biomolekulių, kad dirbtinis audinys apaugtų natūraliu.

Technologija leidžia ne tik sukurti kraujagyslių tinklą dirbtiniams organams: atspausdintos kraujagyslės suteiktų kraujo aplinkkelį užsikimšus arterijoms, jomis taip pat būtų galima pakeisti rūkalių kapiliarus. Žinoma, realių pokyčių medikams dar teks palūkėti.


Mokslo festivalis

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...