Eksperimentas: žmogus 2 paras kvėpuos tik augalų išskiriamu deguonimi

2011-09-13

Plimuto universiteto (D. Britanija) profesorius Iainas Stewartas pirmasis pasaulyje nusprendė surengti eksperimentą, skirtą patikrinti, kaip augalai gali palaikyti žmogaus gyvybę.

Anksčiau panašūs bandymai būdavo atliekami tik su gyvūnais, praneša BBC. Eksperimento, kuriame tiriamuoju bus pats I. Stewartas, eiga bus filmuojama ir vėliau panaudota naujame dokumentiniame filme, sakoma pranešime.

Eksperimentas prasidės rugsėjo 16 dieną ir baigsis po 48 valandų. Profesorius I. Stewartas bus uždarytas hermetiškame 12 kvadratinių metrų ploto kambaryje, kuriame bus dešimtys specialiai atrinktų rūšių augalų, hamakas, nešiojamasis kompiuteris ir dviračio treniruoklis. Kambario sienos bus permatomos, jos bus nuolat apšviestos specialiomis lempomis, kad galėtų vykti fotosintezė. Patalpoje esančio deguonies ir anglies
dvideginio koncentracija bus griežtai kontroliuojama, kad nekiltų pavojus gyvybei. Prie tiriamojo kūno bus pritvirtinti medicininiai davikliai, stebintys gyvybines organizmo funkcijas.

Eksperimento sumanytojai teigia, kad jo rezultatai padės geriau įvertinti deguonies išskyrimo iš augalų proceso ypatumus ir panaudoti juos planuojant būsimas tarpplanetines keliones.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...