Elektrinė smegenų stimuliacija skatina naujų ląstelių atsiradimą

2011-09-21

Stimuliuojama tam tikra smegenų sritis gamina naujas smegenų ląsteles, kurios pagerina atmintį.

Elektrinė stimuliacija yra efektyviai naudojama judėjimo sutrikimams, tokiems kaip Parkinsono liga, ir nerviniams bei psichiniams sutrikimams gydyti. Naujausių atradimų duomenimis, elektrinė stimuliacija tap pat gali būti naudojama atminties sutrikimams pašalinti.

Naujos ląstelės susikuria hipokampo – už atmintį ir mokymąsi atsakingo smegenų centro – dalyse. Tyrimo metu naudotos pelės smegenyse vieną valandą trukusios elektrinės stimuliacijos metu ląstelių padaugėjo du kartus. Nors šios naujosios ląstelės išgyveno tik apie savaitę, savo gyvenimo metu jos normaliai augo ir jungėsi su kitomis smegenų ląstelėmis.

Iki šiol elektrinės stimuliacijos neurobiologinis efektas dar nėra pakankamai įsisąvintas, tačiau tyrimo metu nustatyta, kad tam tikro smegenų centro stimuliacija gali privesti prie naujų funkcionuojančių ląstelių gaminimo konkrečioje smegenų srityje.

Stimuliuojamos smegenų dalys tiesiogiai kontaktuoja su hipokampu, todėl tai mažina protinės negalios atsiradimo tikimybę ir gerina pažinimo funkciją. To pasekoje, gilios smegenų stimuliacijos skatinamas pažinimo efektas pacientų smegenyse gali sąlygoti naujų neuronų kūrimą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...