Šiandien įvyks pilnas mėnulio užtemimas

2011-12-07

Šeštadienio pavakare įvyks pilnas Mėnulio užtemimas, kurį, jei tik bus palankios oro sąlygos, bus galima stebėti ir Lietuvoje.

Rytų Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Australijoje gruodžio 10 dieną bus galima stebėti pilną Mėnulio užtemimą. Tai bus antrasis pilnas Mėnulio užtemimas šiais metais, kurį palankiomis oro sąlygomis bus galima stebėti ir Lietuvoje. Pirmasis įvyko birželio 15 d. ir buvo vienas ilgiausių šiame amžiuje.

Pranešama, kad užtemimas prasidės šeštadienį 11.33 val. ir pasibaigs 17.30 val. pasauliniu universaliuoju laiku. Lietuvoje Mėnulis šeštadienį patekės 15. 47 val., tai yra, užtemimas jau bus prasidėjęs. Tačiau jei dangaus nedengs debesys, galėsime pamatyti didžiausią užtemimo fazę, kuri prasidės 16.06 val. Užtemimą Lietuvoje bus galima stebėti iki pat jo pabaigos, kuomet šešėlis pasitrauks nuo Mėnulio paviršiaus.

Astronomai atkreipia dėmesį, kad užtemimo metu bus galima stebėti ne tik spalvą pakeitusį Mėnulį, bet ir optinę jo dydžio iliuziją. Žemai danguje kabanti Mėnulio pilnatis atrodo žymiai didesnė nei įprastai. Nors iš tikrųjų jo dydis yra toks pat, tačiau žmogaus smegenys šį vaizdą interpretuoja kaip Mėnulio padidėjimą.

Šiame vaizdo siužete – pasakojimas apie artėjantį užtemimą.

Šaltinis: balsas.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...