„Google“ išleido pirmąją savo programavimo kalbos versiją

2012-04-03

Bendrovė „Google“ pristatė pirmąją stabilią savo programavimo kalbos „Go“, siūlančios didelį našumą, saugumą ir spartą, versiją.

Apie atvirojo kodo programavimo kalbos „Go“ kūrimą „Google“ pranešė 2009 m. lapkritį. Pasak bendrovės atstovų, „Go“ yra eksperimentinė programavimo kalba, turinti apjungti didelį C++ našumą ir saugumą bei dinaminių programavimo kalbų, tokių kaip „Python“, spartą. „Go“ projektas apima programavimo kalbą, kompiliatorių rinkinį ir specialias bibliotekas, leidžiančias įtraukti į „Go“ programas visą eilę įdiegtų funkcijų.

„Google“ pranešime sakoma, kad nuo 2009 m. lapkričio daugiau nei 200 specialistų „Go“ kode ir dokumentacijoje padarė tūkstančius pataisymų, įvedė daugybę papildymų, labai prisidėjo prie programavimo kalbos testavimo. Būtent atvirojo kodo bendruomenė labiausiai prisidėjo prie projekto sėkmės, tvirtina „Google“ atstovai.

Pasak jų, „Go 1“ versija pasižymi labai didelėmis tolimesnės plėtros galimybėmis. Jau dabar su „Go 1“ parašytos programos galės patikimai veikti daugelį metų, sakoma pranešime.

„Go 1“ platinama „Windows“, „Linux“, „Mac OS X“, „FreeBSD“ ir kitoms platformoms skirtų binarinių paketų pavidalu, juos galima parsisiųsti iš projekto tinklalapio. Kartu su „Go 1“ išleista ir naujoji programavimo priemonių rinkinio „Google App Engine SDK“ versija. „Google App Engine SDK“ skirtas kurti „App Engine“, kuri buvo perdirbta taip, kad būtų suderinama su naujomis „Go 1“ galimybėmis, programoms.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...