Kartų kaita kalta dėl atlaidesnio požiūrio į internetinį saugumą

2012-04-04

Vangūs veiksmai kovojant su kylančia kibernetinių atakų grėsme atspindi įstatymus leidžiančių žmonių ir sparčios technologinės pažangos atotrūkį, pirmadienį teigė JAV atstovė. „Daugelyje šalių, aukščiausias pareigas užimantys žmonės vos sugeba pasitikrinti savo elektroninį paštą. Pasikeitimai ateis kartu su naująja karta“, – vizito Estijoje metu teigė Rose Gottemoeller, JAV Valstybės sekretorės vyriausioji pavaduotoja ginklų kontrolei ir priežiūrai.

Estijos pažanga aukštųjų technologijų srityje užtarnavo jai pravardę „E-Stonia“. NATO kibernetinės gynybos centro būstinė, kuri buvo įkurti 2008 metais, tai – 1,3 milijono gyventojų šalis, kuri yra kibernetinių atakų priešakyje. Estija šioje srityje turi daug karčios patirties. 2007 metais politinio pobūdžio konflikto su Maskva metu, Estija nukentėjo nuo kibernetinių hakerių atakų, nors įtarimų šešėlis krito ant Rusijos hakerių, tačiau Kremlius neigė bet kokią kaltę.

R. Gottemoeller teigė, kad vyriausybės turi apsvarstyti galimybę į savo rankas perimti atviro kodo IT ir socialinius tinklus, vykdyti monitoringą. „Norėdami įgyvendinti pasaulio apsaugos nuo branduolinių ginklų tikslą, mes turėsime mąstyti plačiau ir griežčiau“, – aiškino R. Gottemoeller.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...