Intelekto koeficientas paauglystės metu smarkiai kinta

2011-10-21

Nustatyta, kad intelekto koeficientas paauglystės metu gali žymiai padidėti arba sumažėti. Šis pokytis yra siejamas su smegenų struktūros pakitimais.

Iki šiol manyta, kad intelektualiniai sugebėjimai gyvenimo cikle išlieka stabilūs, tačiau naujai atlikti tyrimai parodė, kad intelekto koeficientas nėra pastovus dydis.

Tyrimo metu buvo testuojami trisdešimt trys sveiki 12-16 metų paaugliai. Testas buvo pakartotas po ketverių metų. Abiejų testų metu tyrėjai skanavo dalyvių smegenis magnetiniu rezonansu.

Buvo nustatyti žymūs intelekto koeficiento testo rezultatų skirtumai. Kai kurių dalyvių intelekto koeficientas padidėjo 20 punktų, tačiau kitų dalyvių intelekto keficientas krito panašiai tiek pat.

Norėdami nustatyti šių pokyčių priežastis, buvo palyginti smegenų skanavimo duomenys abiejų testų metu. Nustatyta, kad padidėjusio intelekto koeficiento atvejais smegenyse padidėjo ir pilkosios smegenų masės tankis tam tikrose smegenų dalyse.

Vis dėlto tyrėjai nedrįsta patvirtinti, kad intelekto koeficiento padidėjimas ar sumažėjimas tikrai yra susijęs su smegenų struktūros pakitimais ir taip pat teigia, kad tokius intelekto pokyčius gali sukelti mokymasis. Nuolatinė smegenų mankšta gali išlaikyti ar net padidinti intelekto koeficientą, tuo tarpu nesimokymas gali jį sumažinti.

Taip pat teigiama, kad sumažėjęs intelekto lygis paauglystėje nebūtinai toks išliks visam laikui. Jis gali vėl pastebimai išaugti praėjus dar keleriems metams.

Šio tyrimo duomenys bus panaudoti norint geriau suprasti kaip atsiranda protiniai bei atminties sutrikimai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...