Paralyžuotas žmogus minčių pagalba pajudino robotinę ranką

2011-10-13

Galimybė duoti penkis bei paspausti kitam ranką mums atrodo paprasti įvykiai, tačiau paralyžuotam žmogui tai yra didžiulis pasiekimas.

Nors iš tikro šiuos veiksmus atliko prie vėžimėlio sumontuota robotinė ranka, vyras ją valdė vien tik pagalvodamas apie judesį.

Paralyžuotas vyras teigė, kad nors tai ir nebuvo jo tikra ranka, galimybės vėl liesti daiktus nebuvo galima nusakyti jokiais žodžiais.

„Tai nebuvo mano ranka, tačiau tai buvo mano smegenys. Aš kažką judinau. Aš negaliu nusakyti ką jaučiau tą akimirką. Toks žodis tiesiog neegzistuoja.“

Vyras iš Pensilvanijos yra vienas iš minčių valdomų įrenginių iniciatorių. Šie įrenginiai turėtų suteikti paralyžuotiesiems daugiau judėjimo laisvės. Pavyzdžiui, jie galės patys pavalgyti, atsidaryti duris ar apkabinti mylimą žmogų.

Robotinė ranka yra valdoma elektrinių signalų, kuriuos siunčia prie smegenų prijungtos mažos mikroschemos. Aplenkdami pažeistas nugaros smegenis, smegenų signalai nukeliauja tiesiai į trečiąją ranką.

Nors šis atradimas dar negreitai bus panaudotas komerciškai, mokslininkų komandos tiria ir alternatyvius metodus.

Pitsburge buvo pademonstruota, kaip beždžionės sugeba pačios valgyti zefyrus, naudodamos robotinę ranką. Duko Universitete buvo pademonstruota, kaip beždžionės gali valdyti virtualią ranką bei per ją gauti atsakančius signalus, taip nustatydamos daiktų paviršiaus tekstūrą.

Mokslininkai tiki šios technologijos ateitimi. Jie teigia, kad žmonėms reikia parodyti, kad viltis vis dar egzistuoja.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...