Mikroschema tabletėje bus patvirtinta 2012 metais

2011-07-26

Šveicarijos farmacijos milžinė “Novartis AG”, įsikūrusi Bazelyje, kuria tabletę su įdėta mikroschema,

kuri kaip tikimasi bus patvirtinta per ateinančius 18 mėnesių. Lustas aktyvuojamas skrandžio rūgšties, ir perduoda informaciją į prie odos priklijuotą pleistrą, kuris tuomet internetu ar išmaniuoju telefonu ją persiunčia gydytojui.

Tai yra pirmasis tokio tipo įrenginys – praryjamas įvykių fiksuotojas (Ingestible Event Marker) – skirtas pacientams po persodinimo operacijų, padėti išvengti organų atmetimo reakcijos. Dažniausia problema po organų persodinimo, yra tinkamas anti-atmetimo vaistų vartojimas, tai turi būti nuolatos stebima ir koreguojama. Mikroschema išspręstų šią problemą, nes ji atidžiai sektų pacientą ir nustatytu ar vaistai vartojami tinkamu metu, tinkamomis dozėmis.

Šių metų sausio mėnesį “Novartis” kompanija išleido 24 milijonus dolerių siekdama prieiti prie šios technologijos, kurią išrado ir užpatentavo privati kalifornijos (JAV) kompanija – “Proteus Biomedical”. “Proteus” mikroschema sugeba rinkti plataus spektro biometrinius duomenis: širdies dažnį, kūno temperatūrą, kūno judesius.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...