Vyriškajai lyčiai susidūrus su konkurencija jos elgesys pasikeičia

2012-03-22

Vyriškoji lytis iki poravimosi susidūrusi su savo lyties atstovais nuolatos pakeičia savo poravimosi įpročius, rašoma „Proceedings of the Royal Society B“ žurnale. Mokslininkai tyrė kaip „Drosophila melanogaster“ arba vaisinės muselės pakeičia savo poravimosi elgesį ryšium su jų socialine aplinka. Ankstesniuose tyrimuose mokslininkai atrado, kad vyriškosios lyties atstovai, kurie prieš poravimąsi bendrauja su savo lyties atstovais, poruojasi gerokai ilgiau ir susilaukia daugiau atžalų.

„Mes atradome, kad vyriškosios lyties vaisinių muselių elgesys buvo itin sudėtingas ir nuolatos besikeičiantis priklausomai nuo aplinkoje esančios vyriškos konkurencijos kiekio. Vyriškos lyties atstovai, kurie dar iki poravimosi susiduria su kitais savo lyties atstovais, dauginasi daug sėkmingiau. Iš vienos rūšies tyrimų rezultatų daryti bendras išvadas yra sudėtinga, tačiau mūsų tyrimas pateikia daug naudingų įžvalgų, kaip vyriškos lyties socialinė aplinka gali paveikti tėvystės gebėjimus“, – teigė UEA Biologijos mokslų mokyklos profesorius, Tracey Chapman.

Labiausiai tikėtinas paaiškinimas yra tas, kad vyriškoji lytis susidūrusi su konkurencija į poravimąsi investuoja daug daugiau pastangų. Jeigu vyriškoji lytis nesusiduria su konkurencija, jai nereikia tiek daug investicijų todėl ji gali taupyti resursus ateičiai. Šie atradimai bus naudingi situacijose, kur reikalingas didesnis vyriškos lyties vaisingumas: žemdirbystėje, biologiškai kontroliuojant kenkėjiškas rūšis ir vykdant įvairias veisimo programas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...