Kaip kanapės trikdo smegenų veiklą

2011-10-26

Kanapių vartojimas yra siejamas su koncentracijos ir atminties sutrikimais. Tyrimo metu nustatyta, kad tokiu atveju smegenų veikla tampa nekoordinuota ir netiksli. Panašūs procesai buvo stebimi žmonių, sergančių šizofrenija, smegenyse.

Pasinaudodami pažangiausia technologija, tyrėjai išmatavo žiurkių smegenyse esančių neuronų elektrinį aktyvumą. Žiurkėms buvo duota psichotropinių vaistų, kurių yra aptinkama marichuanoje. Nors šių vaistų poveikis atskiriems smegenų regionams buvo labai švelnus, narkotikas visiškai išbalansavo smegenų bangas visame hipokampe ir priekinėje smegenų žievėje.

Abi šios smegenų dalys yra svarbios atminčiai ir sprendimų priėmimui. Išbalansavus šias dvi smegenų dalis, žiurkės nebegalėjo priimti tinkamų sprendimų bėgiodamos labirinte.

Nustatyta, kad piktnaudžiavimas marichuana yra smarkiai paplitęs tarp sergančiųjų šizofrenija, o marichuanoje esantys ingridientai gali sukelti kai kuriuose šizofrenijos simptomus ir sveikiems žmonėms.

Tikimasi, kad tyrimo rezultatai bus panaudoti psichinių ligų tyrimams bei smegenų ritmiškumui atskatyti. Mokslininkai teigia, kad šie tyrimo rezultatai yra svarbus žingsnis į priekį, siekiant suprasti, kaip smegenų ritmiškumas daro įtaką sveikatai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...