„Google“ vartotojams siūlys paskraidyti virtualiais sraigtasparniais

2012-06-08

Bendrovė „Google“ pranešė apie artėjančias savo skaitmeninių žemėlapių naujoves, kurias įgyvendinti paskatino artėjantis „kartografinis karas“ su „Apple“.

San Franciske surengtoje spaudos konferencijoje „Google“ atstovai pranešė apie artimiausiais mėnesiais pasirodysiančią naują skaitmeninio atlaso „Google Earth“, skirto mobiliųjų įrenginių su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis, funkciją. Tai – naujos erdvinės (3D) didžiųjų pasaulio miestų nuotraukos, kurios esą vartotojams sudarys įspūdį, tarsi jie patys skristų virš didmiesčio sraigtasparniu ir dairytųsi pro jo langus.

„Google Earth“ produkto vadybininko Peterio Bircho teigimu, „Google“ nusamdė visą eilę lėktuvų, kurie skraidys virš didžiausių JAV ir kitų šalių miestų darydami aerofotonuotraukas. Jose bus užfiksuoti pastatai, paminklai, net atskiri gatvėse augantys medžiai. Iš šių aerofotonuotraukų bus „sulipdyti“ 3D skaitmeniniai žemėlapiai, kuriuose dominančius objektus bus galima apžiūrinėti iš keturių pusių, pranešė „Mercurynews.com“.

Kokie konkrečiai miestai „Google Earth“ atlase bus pavaizduoti 3D nuotraukose, bendrovė neskelbia, apsiribojama patikslinimu, kad iki šių metų pabaigos bus aprėpti miestai, kuriuose iš viso gyvena 300 mln. žmonių.

Kita paskelbta naujovė – galimybė naudotis „Google Maps“ skaitmeniniais žemėlapiais išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ OS „off-line“ režimu, tai yra, neprisijungus prie interneto. Šia galimybe norintys naudotis vartotojai turės iš anksto pažymėti juos dominančios vietovės fragmentą ir įkelti duomenis į telefoną ar planšetinį kompiuterį. Tokia galimybė pirmą kartą buvo pristayta 2011 metais, tačiau iki šiol veikė eksperimentiniu režimu ir turėjo daug apribojimų.

Pasak apžvalgininkų, tobulindama savo skaitmeninių žemėlapių paslaugas, skritas pirmiausia mobiliųjų įrenginių vartotojams, „Google“ ruošiasi aršiai konkurencijai su „Apple“, kuri kitą savaitę prasidėsiančioje savo plėtotojų konferencijoje, manoma, pristatys nuosavą 3D žemėlapių paslaugą.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...