Atletiškumo paslaptis – gera cukraus apykaita raumenyse

2011-12-05

Raumenų darbas ir gera fizinė forma yra dalinai nusakoma pagal tai, kaip gerai jūsų raumenų ląstelės panaudoja cukrų, kaip energijos šaltinį. Judant, fizinė veikla pagerina raumens sugebėjimą „pasiimti“ cukrų iš kraujotakos ir sudeginti energijai gauti. Iš kitos pusės, sąlygos kurios sumažina fizinį aktyvumą – tokios kaip nutukimas arba chroninės ligos – sumažina ir raumenų galimybes sudeginti cukrų. Naujausiais tyrimais nustatyta, kad egzistuoja mechanizmas, kuris perprogramuoja metabolinius genus raumenyse taip, kad jie padidintų galimybę sudeginti daugiau cukraus. Kai pelės organizme yra aktyvuojamas šis procesas, tai ženkliai padidina fizinių pratimų kokybę.

Šie atradimai, publikuojami žurnale „Genes & Development”, atskleidžia naujus iššūkius, kuriuos ištyrinėjus būtų galima padidint raumenų gebėjimą deginti cukrų. Šis išradimas leistų užtikrinti naują prevencijos būdą arba gydymą nuo nutukimo, metabolinių sindromų ir diabeto.

„Šios genetinės pelės yra pajėgios sukaupti ir sudeginti tiek cukraus, kiek ištreniruotas atletas. Tai leidžia pasieki įspūdingus atletinius krūvius“,- aiškino Daniel P. Kelly, Standford-Burnham Lake Nona mokslo direktorius. Šios genetinės pelės yra ypatingos, jos sukurtos tam, kad savo raumenų audiniuose gamintų proteiną „PPARβ/δ“. PPARβ/δ yra branduolinis receptorius: proteino rūšis, kuri, remiantis išoriniais signalais, priverčia DNR įjungti arba išjungti genus – šiuo atveju, genai reaguoja į raumenų metabolizmą. Ankstesni tyrinėjimai parodė, kad pelės su aukštu PPARβ/δ lygiu raumenyse turi didesnį fizinį pajėgumą. Šiuose tyrimuose mokslininkai atrado kodėl taip yra – PPARβ/δ pelių raumenys geriau įsisavina, degina, kaupia ir degina cukrų energijai gauti.
„Anksčiau įvairūs proteinų šeimos vaistai buvo per sudėtingi, nes turėjo daug ląstelę veikiančių poveikių. Tačiau, dabartiniai atradimai su PPARβ/δ leidžia aktyvuoti tik tam tikrus poveikius. Tai gali privesti prie norimų metalobinių poveikių raumenims ir kitiems audiniams“, – teigė D. Kelly.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...