Lazerinė kamera gali matyti vaizdą už kampo

2011-07-27

Mokslininkai iš MIT sukūrė kamerą galinčią rodyti vaizdus, kurie nėra tiesioginio matomumo zonoje. Kameroje įmontuotas femtosekundinis lazeris, skleidžiantis trumpus šviesos blyksnius, kurie atsispindi nuo pirmojo objekto (durų, veidrodžio) ir vėliau nuo antrojo. Atsispindėję nuo antrojo objekto, spinduliai grįžta atgal į kamerą. Tada algoritmai iš surinktos informacijos atkuria paslėptą vaizdą.

Norėdami pamatyti didesnę nuotrauką, spauskite čia…

Lazerio pagrindu kameros sistema sukūrė MIT profesorius Ramesh Raskar su komanda. Jie pavadino sistemą: “femtosekundinė laikina vizualizavimo sistema”, ir paaiškina, kad ji paremta faktu: įmanoma užfiksuoti šviesą itin trumpame laiko intervale, maždaug viename kvadrilijone sekundės. Nuolatos rinkdama informaciją apie šviesą, laiką skaičiavimo laiką ir nukeliautą pikselių atstumą, kamera sukuria 3D aplinkos vaizdą.

“Tai lyg vaizdas gautas rentgeno spinduliais, tačiau nenaudojant rentgeno,” – sako Raskar. “Mes ketiname apeiti problemą, nei eiti per ją.”

Mokslininkai vis dar ankstyvose kūrimo etapuose ir dirba ties tikslesnio, sudėtingesnio aplinkos atvaizdavimo. Jie prognozuoja, kad sistema galėtų būti naudojama įvairiais tikslais. Pavyzdžiui, ji galėtų būti naudojama paieškos ir gelbėjimo misijose, sužeistųjų paieškoms. Taip pat pažymėjo, kad sistema bus visiškai baigta ir paruošta naudojimui per artimiausius dvejus metus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...