Pristatytas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas

2011-08-03

Mažyčiai magnetiniai diskeliai, kurių skersmuo tesiekia vieną tūkstantąją milimetro, atliktame tyrime taip pakenkė vėžio ląstelėms, kad šios žuvo.

Žurnale „Nature Materials“ publikuojamas tyrimas, kuriame tokie diskeliai, pagaminti iš geležies ir nikelio lydinio, panaudoti pažeisti vėžio ląstelių membranoms.

Elena Rozhlova iš Argonneo nacionalinės laboratorijos JAV, viena iš studijos autorių, sako, kad per bandymus nanodiskeliams veikiant nestipriame magnetiniame lauke per dešimt minučių pavyko sunaikinti 90 proc. vėžinių ląstelių.

Tyrimuose mokslininkai dirbo su agresyviu smegenų vėžiu.

Kai nanodiskeliai buvo paveikiami elektromagnetiniu lauku nuo 10 iki 20 Hz dažnio, jie imdavo vibruoti, pakenkdami vėžinėms ląstelėms ir taip lemdami jų mirtį. Naujame metode magnetinio lauko stiprumas siekia tik vieną dešimtąją naudotų ankstesniuose tyrimuose. Taip norima išvengti negatyvių šalutinių poveikių, siejamų su stipresniu magnetizmu.

Ankstesnėse studijose magnetinių nanodalelių panaudojimui reikėjo stiprių magnetinių laukų, o tai lemdavo tokių dalelių susitelkimą, jų darinių susiformavimą kūne.

Tyrėjai aiškina, kad nauja technologija siūlo „jaudinamus kelius pažangiai vėžio terapijai“.

Žinoma, norint efektyviai taikyti tokią technologiją, pirmiausia šias daleles reiktų nukreipti link vėžinių ląstelių. Profesorius Jonas Dobsonas iš Keele universiteto Didžiojoje Britanijoje teigia, kad diskams į auglius nukreipti galėtų būti panaudoti antikūniai.

„Tai siūlo elegantišką ir greitą technologiją augliams naikinti be šalutinio poveikio, siejamo su sisteminiais seansais, tokiais kaip chemoterapija“, – teigia jis.

Nežiūrint perspektyvos, iki realaus klinikinio panaudojimo dar reiks palaukti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...