110 metų pastatas po restauracijos aprūpinamas atsinaujinančia energija

2011-07-27

110 metų senumo pastatas, kuris senais laikais stovėjo visiškai be elektros energijos, dabar gavo didelę „žalią“ dovaną – saulės energijos paneles bei modernią šilumos izoliaciją.

Kelly ir Matt‘o namas Mičigane buvo renovuotas ir modifikuotas. Apšiltintos sienos, grindys ir lubos. Visi pastato langai su izoliuotu stiklu. Tai leido 70 % sumažinti energijos poreikį, o likusį kiekį tapo įmanoma surinkti iš atsinaujinančios energijos.

Renovacijai iš viso buvo išleista 47 130 dolerių. Šis įstabus namas puikuojasi stogu, padengtu saulės elementais. Vandentiekio sistema modifikuota į mažesnio slėgio vandentiekį, nes tokia sistema leidžia naudoti mažiau vandens. Pagal specialią programą visiškai atnaujintas namas naudoja tiktai iš saulės panelių sugeneruotą energiją.

Namo šeimininkai teigia, jog saulės panelės pagamina 12 500 kWh energijos per metus, o namui per tą patį laikotarpį tereikia 10 000 kWh elektros energijos. Vadinasi, likusi papildoma energija gali būti parduodama elektros tinklams.

Po tokių renovacijų jis tapo seniausiu JAV namu, turinčiu visą šiuolaikinę įrangą ir naudojančiu nulinį energijos kiekį iš elektros tinklų. Taip pat tai pirmasis tokio tipo pastatas Mičigane.

Šių iniciatyvų pagrindinis tikslas – įrodyti visuomenei, jog šiandieninės technologijos jau leidžia už prieinamą kainą pastatyti tokį būstą, kuris galėtų būti energetiškai nepriklausomas nuo jokių išorės šaltinių. Žinoma, neskaitant Saulės.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...