Marse nufotografuotas keistas debesis

2012-03-28

Astronomijos mėgėjų bendruomenė gyvai aptarinėja neseniai vieno jos nario užfiksuotą keistą fenomeną Marse, į kurį dėmesį jau atkreipė ir profesionalūs astronomai.

Astrofotografas Wayne’as Jaeschke savo interneto svetainėje pranešė praėjusią savaitę virš Acidalijos lygumos šiauriniame Marso pusrutulyje nufotografavęs „keistą objektą“, panašų į debesį. Jis juda kartu su planeta ir netgi šiek tiek išsikiša virš Marso disko krašto, praneša „Space.com“.

Šis fenomenas atkreipė ir profesionalių astronomų dėmesį. Pranešama, kad NASA nurodė aplink Marsą skriejančiam palydovui „Mars Odyssey“ nufotografuoti šį debesį matomos šviesos ir infraraudonųjų spindulių diapazonuose.

„Mūsų atmosferos ekspertai labai džiaugiasi galimybe ne tik geriau įsižiūrėti šio debesies struktūrą, bet ir sužinoti jo temperatūrą“, – žurnalistams pareiškė Arizonos valstijos universiteto (JAV) astronomas Jonathonas Hillas.

Pranešama, kad W. Jaeschkeno nufotografuotas debesis mažėja. Pasak astrofotografo, tai kai kuriuos verčia manyti, jog buvo stebimas trumpalaikis fenomenas. Jį esą galėjo sukelti į Marso paviršių nukritęs meteoritas, dėl kurio susidarė dulkių debesis, stipri audra ar optinės sąlygos, tinkamos optinei iliuzijai.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...