Rusijos mokslininkai ieško amžinos jaunystės paslapties

2012-02-20

Žmonės šimtmečius siekį įminti amžinojo gyvenimo paslaptį. Jaunystės eliksyro paieškos per amžius žavėjo šviesiausius protus. Apie šį gėrimą sukurta be galo daug pasakų ir legendų. Vis dėlto, XXI a. mokslininkai pagaliau teigia aptikę tai, ką galima būtų pavadinti raktų į kitokį pasaulį.

Rusijos tyrinėtojas, akad. V. Skulačiovas ilgus metus laboratorijoje tyrinėjo senėjimo procesus. Šiuo metu jis dirba su laboratorinėmis žiurkėmis. Mokslininko teigimu, kiekvieno žmogaus ir gyvo padaro organizmas, lastelės užprogramuotos susidevėti, senti. Ypač mus sendina deguonis.

Tačiau akademikas Skulačiovas mano, kad senėjimo procesus galima sustabdyti.

Vis dėlto V. Skulačiovas randa pagrindo optimizmui, nes daug lengviau programą sustabdyti ar išvis užblokuoti, negu vieną po kito nuolat taisyti sistemos gedimus. Pavyzdžiui, mielėse fenoptozės programą mokslininkai moka pristabdyti ar išvis atšaukti įvairiose mielių augimo stadijose. Taip pailginamas šių organizmų amžius. Arba štai kirmėlaitė. Užteko išimti du atitinkamus genus ir jos gyvenimas pailgėjo šešis kartus. Skaidrėje buvo parodytos pelytės, kurioms buvo specialiai sugadintas tam tikras genas, koduojantis atitinkamą baltymą, ir bandomųjų pelyčių ilgaamžiškumas padidėjo trečdaliu.

Vadinasi, esama galimybių veikti senėjimo procesą, laboratorijose tas daroma ne tik su su primityviais organizmais, bet ir su atskirais gyvūnais.

V. Skulačiovas sako, kad senėjimas nesąs universalusis gyvo organizmo ar būtybės bruožas.

Taigi, jei mokslininkams pavyktų žmogaus senėjimo procesą sustabdyti ar bent jau sulėtinti, tai būtų visuotinis pasiekimas ir raktas į jaunystės eliksyro atradimą.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...