JAV kuria sukūrė technologiją atpažįstančią vieno žmogaus veidą didelėje minioje

2011-10-03

JAV armija kuria skraidančius aparatus, kurie sugebės vieno žmogaus veidą atskirti didelėje minioje. Taip pat neatsisakoma ir tokių stebėjimo aparatų, kurie stebėtų mūsų elgesio pokyčius.

Sukūrus tokius aparatus, pasislėpti taps nebeįmanoma. Tokie aparatai pažeistų žmogaus privatumą, nesvarbu, ar jis yra karo lauke ar ne.

Nustatyti žmogaus veidą yra labai paprasta. Technologija 2-D paveikslėlius paverčia 3-D modeliu. Pagal šį modelį aparatas ir atpažįsta žmogų. Daug sunkiau bus sukurti antrąjį aparatą, kuris galėtų stebėti žmogaus elgseną.

Iš kitos pusės, nebus lengva sukurti ir veidų atpažinimo sistemą, nes objektas nuolat juda, o aparatas turės tik nejudančio objekto modelį.

Kuo aparatas bus arčiau objekto, tuo geriau jis veiks. Teigiama, kad aparatas galės veikti net 230 metrų atstumu. Sistema iš pradžių atpažįsta tokias ypatybes, kaip objekto aukštis, odos spalva, sudėjimas, amžius, lytis. Pagal šias savybes aparatas sudaro galimą objekto modelį, ir vėliau tikrina, ar jo veidas atitinka duomenų bazėje esantį veidą.

Jei tokie skraidantys zondai bus sukurti, jie galės nustatyti bet kokio žmogaus būvimo vietą, ką jis veikia ir ką ir kada darys ateityje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...