Už saulės sistemos ribų aptiktos dar trys planetos

2011-10-27

Tarptautinė tyrėjų komanda aptiko tris planetas, kurios sukasi apie mirštančias žvaigždes. Žvaigždės HD 240237, BD +48 738, ir HD 96127 yra ne vienos dešimties šviesmečių atstumu nuo Žemės. Apie vieną iš šių žvaigždžių sukasi dar vienas, paslaptingas objektas.

Tyrimas turėtų padėti geriau suprasti planetinės sistemos evoliuciją žvaigždei artėjant prie jos gyvavimo pabaigos.

Trys naujai atrastos sistemos yra evoliucionavusios kur kas labiau, nei mūsų Saulės sistema. Visos trys žvaigždės jau tapo raudonosiomis milžinėmis – mirštančiomis žvaigždėmis, kurios greitai praris visas arti jos esančias planetas. Toks likimas laukia ir Saulės. Saulė galiausiai taps raudonąja milžine ir galiausiai praris mūsų žemę, tačiau tai įvyks tik po penkių milijardų metų.

Teigiama, kad aplink BD +48 738 žvaigždę sukasi ne tik Jupiterio dydžio planeta, tačiau ir dar vienas objektas. Manoma, kad tai gali būti dar viena planeta, maža žvaigždė ar, įdomiausiu atveju, rudoji nykštukė – į žvaigždę panašus objektas, tačiau dėl mažos masės nesugebantis vykdyti termobranduolinių reakcijų. Tyrimai bus tęsiami ir toliau norint išsiaiškinti šio objekto kilmę.

Mirštančių žvaigždžių stebėjimai gali atskleisti mūsų Saulės sistemos likimą. Nors manoma, kad Saulės virtimas raudonąja milžine įvyks tik po penkių milijardų metų, tyrėjai teigia, kad likus dviems milijardams metų iki šio įvykio visiems žmonėms reikėtų persikelti į Jupiterio palydovą Europą. Europos paviršius yra padengtas ledu ir kol kas ten gyventi neįmanoma. Saulei vis labiau plečiantis ir kaistant, Žemėje gyventi taps nebeįmanoma, tačiau tuo pačiu metu Europoje temperatūra pasidarys tinkama gyvybei ir ledynai pradės tirpti, taigi jos paviršius pasidengs nuostabiais vandenynais.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...