Nesantuokinis seksas gali kainuoti gyvybę

2012-07-03

Medikai jau seniai žino: daugumai vyrų seksas yra saugus ir gyvenimo trukmę didinantis užsiėmimas. Tačiau vis daugėja duomenų, kad mėgstantiems paišdykauti ne su savo sutuoktine sekso poveikis yra visai kitoks. Atlikę neištikimybės tyrimų analizę (ji balandį publikuota žurnale „Journal of Sexual Medicine“) mokslininkai pateikė intriguojančių duomenų, kad nesantuokinis seksas gali kainuoti gyvybę, rašo scientificamerican.com.

Reikia pripažinti – mirtis sueities metu yra retenybė. Tačiau tyrimų duomenys rodo, kad jei jau taip nutinka, tai dažniausiai miršta neištikimi vyrai. Ir paprastai priežastis būna susijusi su širdies bei kraujagyslių sistemos sutrikimais. 1963 metais Japonijos patologas paskelbė, kad iš 34 vyrų, mirusių sueities metu, beveik 80 proc. mirė nesantuokinio sekso metu, dažniausiai dėl širdies veiklos sutrikimų. 2006 metais Pietų Korėjos patologai aprašė 14 staigios mirties sueities metu atvejų ir nustatyta, kad tik vienu atveju vyras mirė besimylėdamas su savo žmona. Visi jie mirė nuo širdies veiklos sutrikimų. 2006 metais mokslininkai iš Goethe universiteto Frankfurte (Vokietija) publikavo 68 vyrų, mirusių sekso metu, skrodimų ataskaitas. Paaiškėjo, kad 10 iš jų mirė būdami su meilužėmis, o 39 – su prostitutėmis.

Tai kodėl gi neištikimi vyrai miršta darydami tai, kas jiems patinka? „Nesantuokis seksas turi savų pavojų. Gali būti, kad meilužė yra kur kas jaunesnė. Seksas gali būti itin atletiškas ar vykti po nesaikingo alkoholio vartojimo arba persivalgymo“, – sakė tyrimų analizės pagrindinė autorė ir lytinės veiklos sutrikimų ekspertė Alessandra Fisher iš Florencijos universiteto (Italija).

Galbūt įtakos turi ir kaltės jausmas. Florencijos universiteto mokslininkų 2011 metais atlikta beveik 1700 pacientų statistinė sveikatos analizė parodė, kad stabilius nesantuokinius santykius palaikantys vyrai maždaug du kartus dažniau serga širdies ligomis nei ištikimi vyrai, ypač tuo atveju, kai neištikimi vyrai nurodydavo, jog jie savo žmonoms vis dar įdomūs kaip lytiniai partneriai. „Lytiškai aktyvios partnerės apgavystė gali sukelti stipresnį kaltės jausmą“, – rašė mokslininkai. O mokslininkai kitais tyrimais yra parodę, kad kaltės jausmas didina širdies ir kraujotakos sistemos veiklos sutrikimų tikimybę.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...