Pasaulinis šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimo lygis pernai šoktelėjo rekordiškai

2011-11-05

Pasaulinis šiltnamio efektą skatinančių dujų lygis pernai šoktelėjo rekordiškai. Tai parodo, kaip silpnai pasaulis kovoja su globaliniu atšilimu.

Nustatyta, kad pernai pakilęs anglies dioksido lygis atmosferoje buvo didesnis nei tikėtasi blogiausio scenarijaus atveju.

Tyrėjai teigia, kad kuo daugiau kalbama apie anglies dioksido lygio mažinimą, tuo labiau jis didėja. 2010-aisiais į orą išleista 512 tonų daugiau anglies dioksido, nei 2009-aisiais. Šuolis siekė 6 %. Tokio anglies dioksido kiekio nesukuria nei viena atskira valstybė, išskyrus tris pagrindines teršėjas – Kiniją, JAV ir Indiją.

Kinija ir JAV sukūrė pusę šio papildomo anglies dioksido kiekio. Manoma, kad toks šuolis galėjo būti susijęs su pasibaigusia ekonomine krize.

Teigiama, kad pernai smarkiai išaugo kelionių skaičius bei padidėjo naftos išteklių naudojimas. Tai taip pat galėjo prisidėti prie padidėjusio teršalų kiekio.

Indija ir Kinija yra didžiausios anglies vartotojos visame pasaulyje. Deganti anglis yra pagrindinis anglies dioksido šaltinis. Pernai šiose šalyse anglies vartojimas padidėjo 8 %.
Teigiama, kad visas likęs pasaulis kasmet anglies sudegina vis mažiau, todėl bendras teršalų kiekis ore turėtų mažėti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...