Pasyvūs rūkaliai turi padidėjusią rizika klausos sutrikimams

2011-07-27

Nerūkantieji, kurie reguliariai kvėpuoja rūkančiųjų tabako dūmais, turi didesnę riziką tam tikro laipsnio klausos sutrikimams.

Ankstesni tyrimai rodo, kad buvę ar esami rūkaliai, labiau tikėtina, praras dalį klausos spektro. Tačiau nėra žinoma, ar pasyviai rūkantieji yra taip pat linkę į tai.

Autoriai rėmėsi 1999-2004 metų Nacionalinės sveikatos ir mitybos tyrimų duomenimis, kasmet vykdomomis šeimų apklausomis ir fiziniais patikrinimo tyrimais.

Išviso galutiniame tyrime dalyvavo 3307 pilnamečiai, 20 – 69 metų. Visiems buvo tikrinama klausa, ir jie buvo klasifikuojami kaip pasyvūs rūkaliai dėl tabako dūmų (kotinino) sudedamosios dalies rastos kraujyje.

Jie taip pat nurodė sveikatos istorijos informaciją, triukšmo poveikį ir ar jie kada nors rūkė/gyveno su rūkančiu žmogumi.

Klausos sutrikimų laipsnis buvo nustatomas kiekvieną ausį testuojant jos galimybėmis girdėti nuo 500 Hz (žemus) iki 8000 Hz (aukštus) dažnius.

Vyresni ir sergantys diabetu vyrai turėjo žymiai didesnę tikimybę aukštų dažnių klausos sutrikimams. Ir tai vienodai atsiliepė tiek rūkantiems, tiek pasyviai rūkantiems.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...