„Apple“ kuria žaidimų kompiuterį

2012-04-17

Keletas interneto naujienų šaltinių paskelbė, kad „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas buvo susitikęs su bendrovės „Valve Software“ atstovais – būtent „Valve“ priklauso populiarioji programinės įrangos platinimo platforma „Steam“, – rašo pcmag.com.

Apie ką gi galėtų postringauti „Apple“ ir „Valve“?

Visai tikėtina, kad apie nieką, kas būtų svarbu: galbūt tiesiog sutapo aplinkybės, kad „Valve“ ieško patarimo (ar partnerystės), kaip manoma, slapčia kuriant techninę įrangą – tokią techninę įrangą, kuri, kaip rašoma „Valve“ svetainėje esančiuose darbo skelbimuose, gali „atrasti visiškai naujus žaidimų patyrimus“.

Kitų naujienų svetainių atstovai mano, kad iš tiesų situacija gali būti visiškai priešinga: Timas Cookas nesirengia padėti „Valve“ projektuoti, kurti ir pardavinėti įrangos, ant kurios nebūtų „Apple“ logotipo – labiau panašu, kad „Valve“ prisijungs prie „Apple“, kurie, pasak gandų, gamina savo žaidimams skirtą techninę įrangą. Ir tai nėra „Apple“ televizija, apie kurią pastaruoju metu taip pat nemažai rašoma. Pasak svetainės „Cult of Mac“ atstovo Alexo Heatho, „Mūsų šaltiniai teigia, kad „Apple“ televizorius atsiras kartu su „Apple“ gaminamu panašiomis į „Kinect“ galimybėmis pasižyminčiu žaidimų kompiuteriu. Vartotojo sąsajos didelę dalį sudaro valdymas judesiu ir lietimu“.

Nors gali pasirodyti, kad mirtinose žaidimų kompiuterių lenktynėse besivaržant „Sony“, „Microsoft“ ir „Nintendo“ (ir ypač artėjant laikui, kai visos trys bendrovės pristatys naujus produktus), idėja kurti „Apple“ žaidimų kompiuterį nėra gera, galbūt ji nėra ir be pagrindo. Ypač įvertinus „Valve“ pareiškimus, kad bendrovė norėtų pradėti dalyvauti žaidimų techninės įrangos rinkoje.

„Labiau norėtume, kad tai darytų techninę įrangą išmanantys žmonės, kurie žino kaip ją pagaminti ir platinti“, – sakė vienas iš „Valve“ įkūrėjų Gabe’as Newellas.

Kita vertus, tokie gandai visų neįtikina. Pavyzdžiui, „Forbes“ atstovas Adrianas Kingsley-Hughesas nemano, kad „Apple“ ir „Valve“ svarsto galimybes kurti žaidimų kompiuterį – ypač įvertinus tai, kad „Valve“ parduotuvėje „Steam“ nėra daug su „Apple“ operacinėmis sistemomis suderinamų žaidimų.

„Argi „Apple“ ne labiau apsimokėtų „iOS“ žaidimus į svetainę perkelti per atnaujintą „Apple TV“ priedėlį? Yra milžiniška žaidimų ekosistema ir nemaža kūrėjų bazė, kurią tereikia išnaudoti. O žinant tai, kad žmogeliai, turintys „iPhone“ ar „iPad“ ir „Apple TV“ priedėlį gali perkelti žaidimus į bet kurį televizorių su HDMI prievadu be jokio poreikio pirkti „Apple“ pagamintą televizorių ar žaidimų kompiuterį, pastarasis nelabai teturi prasmės“, – rašo A. Kingsley-Hughesas.

Galbūt T. Cookas į „Valve“ vyko tik norėdamas pasižiūrėti kaip atrodys „Half-Life 3“?


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...