Skiepai nuo pandeminio gripo gali sukelti narkolepsiją

2011-08-04

Mažiausiai 12 pasaulio šalių, kuriose gyventojai buvo skiepijami nuo pandeminio, arba vadinamojo kiaulių gripo viruso H1N1, nustatytas išaugęs susirgimų narkolepsija – lėtiniu miego sutrikimu – skaičius, pranešė Pasaulio sveikatos organziacija.

Daugiausia su vakcina nuo pandeminio gripo siejamos narkolepsijos, pasireiškiančios staigiais miego priepuoliais, atvejų užregistruota Švedijoje, Suomijoje ir Islandijoje. Švedijos nacionalinės Sveikatos ir gerovės tarybos (Socialstyrelsen) duomenimis, po to, kai šalies gyventojai buvo paskiepyti bendrovės „GlaxoSmithKline” gaminama „Pandemrix“ vakcina, buvo nustatyta 60 narkolepsijos atvejų. Daugeliu atvejų ja susirgo vaikai.

Narkolepsija – retas miego sutrikimas, kai žmogus staiga ir netikėtai užmiega. Nuo 2010 m. rugpjūčio mažiausiai 12 pasaulio šalių buvo užregistruoti narkolepsijos atvejai, daugiausia tarp vaikų ir paauglių, kai jie buvo paskiepyti nuo pandeminio gripo, sakoma pranešime.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos atstovų, šiuo metu Švedijoje vykdomi tyrimai, kuriais siekiama išsiaiškinti, ar pirminiai įtarimai dėl narkolepsijos atvejų padidėjimo po skiepų nuo pandeminio gripo yra pagrįsti.

Skelbiama, kad „Pandemrix” vakcina Europoje iki šiol buvo paskiepyta apie 31 mln. žmonių. Praėjusią savaitę paskelbti Suomijoje atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad rizika, jog šia vakcina paskiepyti vaikai susirgs narkolepsija, yra 9 kartus didesnė, nei ja neskiepytų vaikų atveju.

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija pabrėžia, kad iki šio laiko nėra nustatytas joks rizikos susirgti narkolepsija padidėjimas dėl bet kokių vakcinų, įskaitant ir vakcinas nuo gripo. Nepaisant Suomijoje atlikto tyrimo rezultatų ir Švedijoje pradėtų tyrimų, šios šalies Sveikatos ir gerovės taryba rekomenduoja toliau vykdyti rizikos grupėms priklausančių gyventojų vakcinaciją nuo pandeminio gripo.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...