Keisčiausios pasaulio salos

2011-09-26

Žmonėms, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia žemyninėse valstybių dalyse, salos iš prigimties yra labai įdomios. Kai kurie žmonės tik deginasi jų paplūdimiuose, tačiau kiti traukia į atokesnius regionus didžiuosiuose pasaulio vandenynuose. Pastarieji salas naudoja kaip dideles, ramias sodybas poilsiui. Salų kraštovaizdis dažniausiai yra labai vaizdingas. Jame dominuoja vandenyno vaizdas, o oras gali būti toks pat nenuspėjamas kaip ir gražus. Atsižvelgiant į tokių vietų išskirtinumą ir viliones, tai ne sutapimas, kad kai kurios garsiausios pasaulio įžymybės nuo paparacių slepiasi būtent salose.

Nors kai kurioms saloms trūksta šarmo, kai kurios yra labai ypatingos. Vienos salos yra sukurtos gamtos, kitos – žmogaus kūrinys. Apleisti miestai, namai, kuriuose vaidenasi, ekscentriški ritualai ir nepaaiškinamos relikvijos yra tik keli keisti dalykai salose ir tai nepersveria jų grožio.

Pateikiame dešimties įspūdingiausių salų sąrašą.

1. Palmės formos salos Dubajuje. Tai vienas įspūdingiausių žmogaus kūrinių, sukurtas vien iš smėlio ir akmens. Sala į vandenyną driekasi apie kilometrą, o nuo audrų salą saugo 11 kilometrų ilgio ją juosiantis bangolaužis.

2. Lėlių sala Meksikoje. Šioje saloje ant medžių kabo tūkstančiai lėlių. Žmonės jas vis dar kabina vienos mergaitės, nuskendusios netoliese esančiame kanale, atminimui.

3. Sokotros sala Jemene. Ši sala pasižymi savo unikalia augmenija. Ši sala atsiskyrė nuo Afrikos prie 250 milijonų metų, todėl joje yra per 300 unikalių augalų rūšių, 24 roplių ir 6 paukščių rūšys.

4. Fort Boyard Prancūzijoje. Tai yra 200 metų senumo tvirtovė, esanti į vakarus nuo Prancūzijos.

5. Plaukiojančios Titikakos ežero salos Peru. Nors techniškai tai nėra tikros salos, jos išlieka vienu įspudingiausiu reginiu Peru.

6. Madagaskaras. Ketvirta pagal dydį sala žemėje, kuri yra tarsi atskiras pasaulis.

7. Alkatrazo sala Jungtinėse Valstijose. Šioje saloje yra didžiausia pelikanų kolonija pasaulyje. Ją 1775 m. atrado ispanų keliautojas Juan Manuel de Ayala.

8. Hašima, Japonijoje. Iš pradžių čia buvo kasama anglis, tačiau laikui bėgant ši vieta tapo atskirta nuo žemės.

9. Paveglija Italijoje. Manoma, kad šioje saloje yra daugiausia vaiduoklių. Po maro protrūkio 1348 m. ši sala buvo apleista.

10. Vėlykų salos. Šios salos žymios savo milžiniškomis statulomis. Iki šiol nėra aišku, kaip tuometiniai salų gyventojai sugebėjo padaryti šias statulas, kai jų vieninteliai įrankiai buvo akmenys, kaulai ir koralai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...