Kvantiniai kompiuteriai gali būti sukurti netolimoje ateityje

2011-09-22

Kembridžo Universiteto mokslininkai sugebėjo suvaldyti elektrono judėjimą pastarąjam judant iš vienos vietos į kitą.

Tyrėjai sugebėjo vieną elektroną mušinėti laidu pirmyn ir atgal be pasipriešinimo daugiau nei 60 kartų, panašiai kai stalo teniso kamuoliuką. Paprastai elektronas keliauja ne tiesiai, o zigzagais, nes kelyje susiduria su kitais elektronais. Tai tampa problema, jei elektronas perneša svarbą informaciją. Tokiu būdu informacija gali būti prarasta.

Šiame bandyme, elektronas buvo patalpintas į mažą kanalą, pavadintą kvantiniu tašku, galio arsenido paviršiuje. Kanalas eina iki kito tokio tuščio taško 4 mikronų atstumu. Kanalas turi daugiau energijos nei jį supantys elektronai. Paviršiumi yra pasiunčiamas labai trumpas sprogimo garsas, o jį lydinti elektrinio potencialo banga pasigrieba elektroną ir nuneša jį į kitą kvantinį tašką. Kitas sprogimo garsas elektroną nuneša priešinga kryptimi. Šis procesas gali būti pakartotas daugybę kartų, todėl jis labai panašus į teniso kamuoliuko mušinėjimą.

Komandos vadovo Chris‘o Ford‘o teigimu, ši technologija leidžia sukurti kvantinius kompiuterius, kurie būtų daug kartų greitesni nei dabartiniai kompiuteriai. Kol kas dar nėra bandyta sujungti kompiuterio atmintinės ir procesoriaus, nes nėra nustatyta, ar elektronai sugeba įsiminti savo kvantinę prigimtį.

Mokslininkai jau seniai bando sukurti kvantinius kompiuterius ir šis atradimas yra labai svarbus siekiant šio tiklso.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...