Būdas saulės elementų naudingumui padidinti

2011-11-08

Teorinis tyrimas privedė prie rekordinio naudingumo koeficientą turinčių saulės elementų sukūrimo. Tyrėjai parodė, kad saulės elementų efektyvumas gali būti padidintas elementams išspinduliuojant kuo daugiau fotonų, o ne juos sugeriant.

„Geras saulės elementas kartu turi būti ir geras šviesą skleidžiantis diodas,“ – teigia tyrėjai. „Mes nustatėme, kad kuo daugiau elementas išspinduliuoja fotonų, tuo didesnė įtampa yra sukuriama elemento viduje.“

Tyrimo metu parodyta, kad fotonus spinduliuojantis sluoksnis yra pagrindinis faktorius, norint pasiekti teorinį maksimalų naudingumo koeficientą. Teorinis saulės elementų naudingumo koeficientas yra 33,5 %.

Atlikti skaičiavimai parodė, kad tokį naudingumą gali pasiekti puslaidininkis galio arsenidas. Tuomet tyrėjų komanda pagamino tokį elementą ir nustatė, kad jo efektyvumas siekė rekordinius 28,4 %.

Teorinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad išorinis galio arsenido fotonus spinduliuojantis sluoksnis gali padidinti elementuose esančią įtampą. Tuo buvo įsitikinta šio tyrimo rezultatus pritaikius praktikoje.

Saulės elementai išlieka viena geriausių technologijų, kuri gali užtikrinti visiškai švarią bei potencialiai neišeikvojamą energiją. Vis dėlto, saulės elementų naudingumas turi būti padidintas, nes priešingu atveju jų gamybos kaina neatsvers pagaminamos energijos teikiamos naudos.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...