Kai kurie NSO – kamuolinio žaibo reiškinys

2011-07-27

Australų mokslininkas tiriantis nuotraukas, kuriose užfiksuoti ugnies kamuoliai, NSO reiškiniai ir keista žalia šviesa danguje, teigia, kad dalis neatpažintų skraidančių objektų gali būti kamuoliniai žaibai, o juos sukėlė krentantys meteoritai.

Stephen Hughes – astrofizikas iš Kvinslendo Technologijų universiteto. Jo buvo paprašyta ištirti daugiau nei 200 žaliųjų kamuolinių žaibų nuotraukų. Nuotraukos buvo padarytos mobiliaisiais telefonais, netoli Brisbane, Kvinslendo 2006 metų gegužės 16 naktį. Apie ugnies kamuolius buvo pranešama ir iš Šiaurinio Velso, Naujosios Zelandijos.

Tuomet universitete buvo surengta apklausą, kurioje dalyvavo ir dauguma kitų NSO reiškinio liudininkų. Vienas liudininkas tvirtino, kad matė degančias nuolaužas iš lėktuvo katastrofos. Liudininkas Doug Vernon iš Greenmount (Kvinslendas) sakė matęs virš galvos praskrendant ir pradingstant už kalvos ugnies kamuolį. Taip pat po šio įvykio pastebėjo žalią rutulį, maždaug 30cm skersmens, riedantį nuo kalvos ir besidaužantį į uolas, kol po keletos minučių jis atsitrenkė į metalinę tvorą.

Rezultatuose Hughes sako, kad tą naktį buvo mažiausiai trys ugnies kamuoliai ir vienas iš jų buvo susietas su žalia šviesa, kuri iš tikrųjų buvo kamuolinis žaibas. Jis negalėjo būti iš kietos medžiagos, ir negalėjo riedėti žemyn nuo kalvos. Nes nebuvo rasta jokio sprogimo, kraterio ar kitų meteorito nukritimo požymių.

Teorija siūlo, kad vienas meteoritas, nukritęs į žemę, galėjo sukelti elektringą jungtį tarp viršutinės atmosferos sluoksnių ir žemės. Tai suteikė pakankamai energijos kamuolinio žaibo atsiradimui. Dr. Hughes sakė, kad tarp jonosferos ir žemės yra natūralus energijos srautas, ir jį galėjo sustiprinti krintančio meteorito uodega, kurioje gausu elektringųjų dalelių ir kitų induktyvių medžiagų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...