Vyrai ir moterys skirtingai prisimena tuos pačius įvykius

2012-02-03

Būna, jog kalbantis su kitos lyties atstovu apie tą patį įvykį, susidaro įspūdis, jog iš tikrųjų kalbama apie skirtingus dalykus. Kanados mokslininkai išsiaiškino; kodėl vyrai ir moterys viską prisimena skirtingai, skelbia „The Vancouver Sun“.

Kaip teigia Monrealio universiteto mokslų daktaras Marcas Lavoie, vyrai tiksliau prisimena nemalonius gyvenimo įvykius. O štai dailiosios lyties atstovės ryškiai prisimena akimirkas, teikusias džiaugsmą.

Tokias išvadas ekspertai padarė atlikę tyrimą su 34 savanoriais. Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes priklausomai nuo jų lyties. Jiems buvo parodyti paveikslėliai, galintis sukelti neigiamas ar teigiamas emocijas bei didesnį ar mažesnį emocinį susijaudinimą.

Pavyzdžiui, kaip neigiamas emocijas skatinantis vaizdinys savanoriams buvo parodyta verkiančio kūdikio fotografija. Tuo tarpu neigiamus jausmus ir itin stiprų dvasinį susijaudinimą turėjo sukelti karo vaizdas. Teigiamus jausmus turėjo paskatinti kačiukų nuotrauka, o štai seksualinės tematikos vaizdai turėjo sukelti ne tik malonius jausmus, bet ir teigiamai sujaudinti.

Per pirmąjį tyrimo etapą savanoriai tik žiūrėjo paveikslėlius. Per antrąjį etapą jiems ne tik buvo rodomi vaizdai, bet ir prašyta prisiminti, kaip jie atrodė prieš tai. Čia ekspertai analizavo savanorių atsakymų greitį ir tikslumą.

Kai kurių eksperimento dalyvių reakcija į konkrečius paveikslėlius skyrėsi. Ekspertai mano, jog taip galėjo nutikti dėl paprastos priežasties: kalbant apie prisiminimus, moterų smegenyse aktyviau veikia dešinysis pusrutulis. Ši smegenų dalis susijusi su emocijomis. Būtent dėl šios priežastys moterų prisiminimai neretai būna ne tokie tikslūs.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...