Insultas pradėtas gydyti kamieninėmis ląstelėmis

2011-07-27

Pradėtas pirmasis pasaulyje eksperimentinis insulto gydymas kamieninėmis ląstelėmis: jos buvo suleistos į insultą patyrusio paciento smegenis.

Tokią pirmąją pasaulyje procedūrą, kurią vykdyti leido D. Britanijos Medicinos ir sveikatos apsaugos produktų reguliavimo agentūra (MHRA), atliko Glazgo universiteto mokslininkai.

Bandomasis kamieninių ląstelių naudojimo gydant insultą tyrimų projektas, pavadintas PISCES (Pilot Investigation of Stem Cells in Stroke), yra pirmasis tokio pobūdžio eksperimentinės medicinos tyrimas, teigiama pranešime.

Jame dalyvaujantys Glazgo universiteto Neurologijos ir psichologijos instituto mokslininkai, atlikę kamieninių ląstelių sušvirkštimo į išeminį insultą patyrusio paciento smegenis procedūrą, dvejus metus atidžiai stebės jo būklę siekdami nustatyti, ar toks gydymo būdas buvo sėkmingas.

Britų mokslininkai nori išsiaiškinti, ar kamieninių ląstelių implantavimas į insulto pažeistas žmogaus smegenų sritis gali jas atstatyti ir pagerinti paciento gyvenimo kokybę. Išeminis insultas – ūmus smegenų kraujotakos sutrikimas – yra dažniausia šios ligos forma, teigiama pranešime.

Pranešama, kad insultą patyręs pacientas, kuriam buvo pirmąkart pritaikyta kamieninių ląstelių terapija, po gydymo jau išrašytas iš ligoninės.

„Vykdydami šį bandomąjį tyrimą siekiame išsiaiškinti kamieninių ląstelių implantavimo į galvos smegenis saugumą ir tinkamumą naudoti. Tikimės, kad ateityje jis paskatins pradėti platesnio masto tyrimus, kuriais bus siekiama išsiaiškinti kamieninių ląstelių poveikį po insulto atsiradusiam neveiksnumui gydyti“, – sakė tyrėjų grupės vadovas profesorius Keithas Muiras.

D. Britanijos Insulto asociacijos atstovė daktarė Sharlin Ahmed pareiškė sveikinanti Glazgo universiteto mokslininkų pradėtą tyrimą, kuris ilgainiui gali atverti naujo insulto gydymo būdo perspektyvas. „Kamieninių ląstelių naudojimas siekiant pakeisti pažeistą smegenų audinį – daug žadantis metodas, kuris galbūt padės atstatyti pirminę po insulto neveiksniais tapusių pacientų būklę“, – sakė ji.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...