Vitamino E svarba

2011-12-27

Daugelyje maisto produktų randamas stiprus antioksidantas padeda „sutaisyti“ plazmos membranos įplyšimus. Membranos saugo ląsteles nuo išorinio poveikio ir fiksuoja kas į ląstelę patenka ir, kas yra pašalinama. Kiekvienos dienos veikla, tokia kaip valgymas, mankšta, gali įplėšti plazmos membraną, nauji tyrimai rodo, kad vitaminas E yra būtinas membranos sugijimo procesui. Jeigu raumenų ląstelės nebūtų gydomos, raumenys, galiausiai, sunyktų ir mirtų, įvyktų procesas panašus į raumenų distrofiją. Raumenų silpnumas yra dažna diabetiku problema, tai – dar viena kondicija susijusi su blogu plazmos membranos regeneracijos procesu.

„Mes kiekvieną dieną, be jokių papildomų pastangų, vartojame vitaminą E ir net nepastebime, ką jis duoda mūsų organizmui“, – teigė ląstelių biologas Paul McNeil. Ilgaamžiai tyrimai su gyvūnais, leidžia susieti raumenų problemas su vitamino E trūkumu, tačiau kaip šis procesas vyksta, vis dar yra paslaptis.

Vitaminas E vykdo gydymą keletu būdų: kaip antioksidantas, jis padeda iš kūno eliminuoti kenksmingus šalutinius produktus, kurie trukdo organizmo gydymui. Kadangi vitaminas E yra tirpus, jis gali patekti į membraną tam, kad pats ją apsaugotų nuo šalutinių medžiagų atakų. Tyrimai rodo, kad Vitamino E gydymas, gyvūnų diabeto atvejuose, padeda membranoms atgauti kai kurias atsistatymo savybes.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...