Biokuro naudojimas taip pat skatina šiltnamio efektą

2011-10-24

Didžiausias iki šiol atliktas tyrimas parodė, kad biokuro gamyba iš vakarų pakrantės miškų anglies dioksido lygį padidins mažiausiai 14 %.

Atradimas paneigia prieš tai atliktų tyrimų rezultatus, kurie teigė, kad toks biokuro šaltinis nedidintų anglies dioksido kiekio ar net sumažintų šių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą.

Per pastaruosius ketverius metus buvo ištirta aštuoniasdešimt miškų tipų (taip pat ir atogrąžų miškų) devyniolikoje ekologinių regionų Oregone. Nustatyta, kad miškų kirtimas bei medienos panaudojimas biokuro gamybai bet kokiu atveju į atmosferą išskirtų daugiau anglies dioksido, nei dabar naudojamos dabar naudojamos praktikos metu.

Galutinis tyrėjų tikslas yra sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, tačiau biokuro gamyba iš miškų duotų priešingą rezultatą. Tokia praktika taip pat turėtų neigiamą efektą gruntui, biologinei įvairovei ir augalų bei gyvūnų arealui. Šios pasekmės nėra dar pilnai išanalizuotos.

98 % šiame regione esančių miškų labai stipriai įsisavina anglį, todėl šių medžių panaudojimas biokuro gamybai leistų įsisavintai angliai vėl patekti į atmosferą.
Vis dėlto nustatyta, kad miškai, esantys gaisro rizikos zonoje, sugeria mažiau anglies dioksido, jei jie yra susilpninti vabzdžių antplūdžio arba sausros. Tokiu išskirtiniu atveju biokuro gamyba būtų mažiau kenksminga.

Teigiama, kad medžių bei dirvos sugerta anglis ten gali išlikti iki tūkstančio metų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...