Kodėl organizmas negali apsiginti nuo tuberkuliozės?

2011-11-15

Tuberkuliozė, kuri kasmet pražudo per du milijardus žmonių, yra sukeliama bakterijos, vadinamos Mycobacterium tuberculosis. Ši bakterija atakuoja žmogaus imuninės sistemos ląsteles, todėl imuninė sistema į šią ligą nereaguoja.

Iki šiol šis procesas nebuvo gerai ištirtas, tačiau dabar tyrėjai nustatė, kad ši bakterija gamina baltymą, kuris sugeba apeiti ir nukenksminti imuninę sistemą. Patekęs į ląsteles baltymas deaktyvuoja organizmo apsaugos sistemą, dėl to su tuberkuliozės bakterijomis organizmas nebesugeba kovoti.

Žmogaus imuninės sistemos ląstelės aptinka ir kovoja su pavojingais mikroorganizmais. Įprastai šios ląstelės praryja bakterijas ir laiko juos izoliuotoje erdvėje. Tuomet ląstelės organelės pradeda skleisti rūgštinius fermentus, kurie ištirpina bakteriją. Tokia sistema yra veiksminga prieš daugelį bakterijų.

Kai tuberkuliozinė bakterija yra praryjama, ji išleidžia slaptą baltymą, kuris išjungia du skirtingus mechanizmus, reguliuojančius rūgšties išsiskyrimą. To pasekoje tuberkuliozės bakterijos sėkmingai gyvena imuninių ląstelių viduje ir dėl to nėra aptinkamos likusios imuninės sistemos. Ląstelės viduje bakterijos dauginasi, o kai jų susikaupia pakankamai daug – jos puola organizmą.

Teigiama, kad dabar, kai yra išsiaiškinta, kaip veikia šis mechanizmas, bus išrasti geresni vaistai prieš šią žudančią ligą. Tuberkuliozė pagal sukeliamų mirčių skaičių pirmauja tarp visų infekcinių ligų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...