Seksas paauglystėje gali sukelti neigiamų padarinių

2011-11-16

Naujasis tyrimas parodo, kad seksas paauglystės metu gali neigiamai paveikti kūno vystymąsi bei sukelti nuotaikų kaitą. Tai vyksta dėl to, kad tuo metu vis dar formuojasi žmogaus nervų sistema.

Nors tyrimas buvo atliktas su gyvūnais, tyrėjai teigia, kad tokie patys padariniai turėtų būti matomi ir žmogaus organizme.

Nustatyta, kad žiurkėnai, kurie seksualinius pojūčius patyrė jaunystėje, vėliau buvo labiau linkę į depresiją, pasižymėjo mažesne kūno mase bei mažesniais dauginimosi organais. Tokie pokyčiai nebuvo aptikti tuose žiurkėnuose, kurie seksu pradėjo užsiiminėti vėliau arba išvis jo neturėjo.

Atliktų tyrimų su ląstelėmis metu pastebėta, kad žiurkėnų, kurie pradėjo seksu užsiiminėti anksčiau, smegenų audinyje yra smarkiai pakilęs genų, sukeliančių uždegimą, kiekis. Taip pat nustatyta, kad jų imuninė sistema tapo jautresnė. Sistema išlikdavo aktyvi net ir tuomet, kai negrėsdavo jokia infekcija, Tai byloja apie autoimuninės sistemos problemas.

Teigiama, kad tokie neigiami pokyčiai galėjo atsirasti dėl to, kad nervų sistemos formavimosi metu organizmas dar nebuvo pasiruošęs suaugusiems būdingai reprodukcijai bei fiziologijai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...