Nustatyta, kad naujagimių atmintis labai ribota, jie beveik nieko neprisimena

2011-09-29

Šešių mėnesių kūdikių atmintis yra labai ribota. Jie detaliai gali prisiminti vos vieną iš šešių daiktų, tačiau naujausias turimas parodo, kad ne visa „užmiršta“ informacija išnyksta visam laikui.

Tyrėjai anksčiau manė, kad jaunesni nei dviejų metų vaikai nesuprata to, kad daiktai egzistuoja ir tuomet, kai jie jų nemato. Tačiau devintojo dešimtmečio viduryje buvo nustatyta, kad kūdikiai suvokia, kad daiktai egzistuoja ir už akiračio ribų. Vis dėlto, nebuvo žinoma ko reikia, kad vaikas prisimintų apie tų daiktų būvimą.

Naujausi tyrimai bando nustatyti, ką tiksliai kūdikiai prisimena apie daiktus. Šešių mėnesių kūdikiui buvo parodyti du objektai: diskas ir trikampis. Paskui šie daiktai buvo uždengiami: iš pradžių viena forma, paskui kita. Ankstesnių tyrimų duomenimis, kūdikiai galėjo prisiminti tik tai, kas paslėpta buvo vėliausiai. Tyrėjai kūdikiams dažniausiai parodydavo tą patį objektą, kartais juos sukeisdavo, o retais atvėjais – išvis nuimdavo.

Pirmiausiai buvo atidengtas pirmasis objektas. Psichologai stebėjo kiek ilgai kūdikis žiūri į daiktą su nustebimu. Kūdikiai neatrodydavo nustebę, jei objetai buvo sukeisti vietomis (vietoje disko pasirodydavo trikampis), tačiau daug ilgiau žiūrėdavo, jei objekto ten nebūdavo. Tai reiškia, kad nors kūdikiai ir neatskiria daikto formos, jie supranta, kas objektai nenustoja egzistuoti.

Tyrimas padeda paaiškinti, kaip kūdikio smegenys apdoroja informaciją. Nors jie ir neįsimena visos informacijos apie daiktą, jis suvokia pačią pagrindinę informaciją: daiktas egzistuoja net ir jam dingus iš akiračio.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...