Sportinis gėrimas su angliavandeniais ir mažiau kalorijų didina ištvermę

2011-07-27

Pagal Teksaso (JAV) kineziologijos ir sveikatos švietimo universiteto atliktą tyrimą – Sportiniai gėrimai su mažai angliavandenių ir pridėtais baltymais, kelis kartus geriau didiną dviratininkų ištvermę, nei vien tik angliavandenių pagrindu pagaminti papildai.

Mokslininkė Lisa Ferguson-Stegall, kuri atliko tyrimą savo disertaciniame darbe – “Pratimų fiziologija ir metabolizmo laboratorija” – atskleidžia, kad mažai angliavandenių turintys papildai su pridėtais baltymais gali pagerinti aerobinę dviratininkų ištvermę, tai priklauso ir nuo to kaip arti jie yra kvėpavimo ribos. Kvėpavimo riba – tai taškas ties kuriuo kvėpavimas pradeda darytis sunkus.

Mokslininkė treniravo 15 ištvermės dviratininkų važiuoti tris valandas, po to sekdavo intensyvus važiavimas, kuriame jie turėdavo pasiekti 80 procentų aerobinio pajėgumo ir jį išlaikyti kaip įmanoma ilgiau prieš pasiekiant išsekimą. Jie tai atliko du kartus, pirmąjį kartą važiavimo metu gėrė 6% angliavandenių papildą, antrąjį kartą – 3% angliavandenių ir 1,2% baltymų papildą.

Antrasis gėrimas turėjo dvigubai mažiau angliavandenių ir trečdaliu mažiau kalorijų. Dviratininkams buvo duodami gėrimai kas 20 važiavimo minučių.

Ferguson-Stegall primojo bandymo metu nepastebėjo aiškaus esminio skirtumo. Išsekimas pasiektas atitinkamai po 26 (naudojant tik angliavandenius) ir 31 (baltymais ir angliavandeniai) minutės.

Aiškus skirtumas atsirado, kai dviratininkai važiavo ties kvėpavimo riba ar žemiau jos. Šių sportininkų vidutinis išsekimo laikas buvo 35 ir 45 minutės. Tai reiškia, kad dviratininkų ištvermė padidėjo net 28 procentais.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...