Cigaretės pražudys milijardą žmonių

2011-07-07

Cigaretės iki amžiaus pabaigos pražudys milijardą žmonių. Antropologistas Matthew Kohrman dalijasi informacija, kuri tikimasi sumažins šį skaičių.

Pasaulyje yra šimtai cigarečių gamyklų – daugybė pastatų, kurie dažniausiai išlieka nepastebėti. Bet kai jų gamybos pajėgumai susijungia, rezultatai būna daugiausiai mirtini. Cigaretės kaltos dėl 100 milijonų mirčių praėjusį amžių ir pasak pasaulio sveikatos ekspertų, šiame amžiuje mirs dar milijardas žmonių.

6 trilijonai cigarečių bus pagaminti šiais metais, ir jos randamos visur: žmonių burnose, supakuotos prekybos centruose ar net vaistinėse.

Tačiau tik nedaugelis žino iš kur jos atkeliauja, ir Stanfordo antropologistas Matthew Kohrman nori pakeisti tai. Naudodamasis google map, iki šiol, jis nustatė daugiau nei 300 cigarečių gamyklų visame pasaulyje. Jų pavadinimai, adresai ir informacija apie augalų plantacijas dabar bus lengvai randama dėka Kohrman Cigarečių “Citadels” projekto.

Didžiausios gamyklos yra Europoje ir Azijoje, tačiau Amerika, Australija ir Afrika nedaug atsilieka.

“Šis žemėlapis leidžia gerai suprasti kaip tabako pramonė išaugo, kur įsteigė parduotuves, kur mato didžiausia augimo potencialą ir kur didieji žaidėjai yra.” – sakė Kohrman. “Visuomenė turi teisę žinoti kur yra įsikūrusios gamyklos. Pasaulinė Sveikatos Organizacija teigia: cigaretės yra didžiausios išvengiamos mirties sukėlėjos.”

Cigaretės jau ženklinamos įspėjamaisiais ženklais, kaip mirties, vėžinių susirgimų, įvairių ligų sukėlėjos. Bet paklausa vis dar didelė, ir penkios didžiausios tabako kompanijos (British American Tobacco, Philip Morris International, Japan Tobacco, China Tobacco ir Imperial Tobacco) toliau klesti, pasakė Kohrman.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...