„Yahoo“ padavė į teismą „Facebook“

2012-03-13

„Yahoo“ intelektinės nuosavybės klausimu padavė į teismą socialinio tinklo „Facebook“ komandą, skelbia BBC. „Yahoo“ tvirtina, jog socialinis tinklas pažeidė net 10 šios svetainės turimų patentų, tarp kurių – reklamos internete sistemos ir metodika. „Facebook“ kaltinimus atkakliai neigia.

„Yahoo“ tokį žingsnį žengė prieš pat šiais metais planuojamą „Facebook“ akcijų pardavimą.

Bylinėjimusi dėl patentų nuolat užsiima išmaniųjų telefonų gamintojai, tačiau ši byla žymi naujo karo internete pradžią.

„Yahoo“ parengtame pareiškime teigiama, jog portalas yra įsitikinęs – teisybė jo pusėje.

„Yahoo“ turimi patentai, kurių pažeidimu ir kaltinamas socialinis tinklas „Facebook“, apima moderniausias inovacijas internete įskaitant žinučių paslaugas, informacijos atnaujinimą, komentarus, reklamą, sukčiavimo prevenciją ir privatumo nustatymus“, – teigiama pranešime.

„Facebook“ naudojamas socialinio tinklo modelis, leidžiantis jo vartotojams susikurti paskyras ir per jas, be kitų galimybių, susisiekti su kitais žmonėmis ir verslais, paremtas „Yahoo“ patentuota socialinių tinklų kūrimo technologija“, – teigia „Yahoo“ teisininkai.

Pats „Facebook“ savo ruožtu tvirtina, jog „Yahoo“ praktiškai nesistengė šios problemos išspręsti be teismų įsikišimo ir „Yahoo“ veiksmus įvardija kaip „sunkiai suprantamus“.

„Esame labai nusivylę, nes „Yahoo“, ilgametis „Facebook“ verslo partneris, ir kompanija, iš bendradarbiavimo su mūsų socialiniu tinklu gavusi realios naudos, nusprendė bylinėtis“, – teigiama „Facebook“ pareiškime spaudai.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...