Policija protestantus tramdys apakindama lazerio spinduliais

2011-12-12

Nauja į automatinį šaunamąjį ginklą panaši riaušių malšinimo priemonė gali laikinai apakinti protestuotojus iki 500 metrų atstumu.

Šio lazerinio ginklo, priešais save sukuriančio akinamą 4 metrų pločio šviesos sieną, galimybės padarė didelį įspūdį jį apžiūrinėjusiems D. Britanijos vyriausybės ekspertams, praneša „Dailymail.co.uk“. Šis nemirtino poveikio ginklas gali laikinai apakinti ir kuriam laikui neveiksniais paversti jo kryptimi žiūrinčius riaušių dalyvius.

Pranešama, kad ant peties nešioti skirtą lazerinį ginklą, pavadintą „PSS SMU100 Laser Dazzler Deterrence System“, išrado šiuo metu į atsargą išėję britų jūrų pėstininkai, o jį pagamino D. Britanijos bendrovė „Photonic Security Systems“. Pirminiai šio įrenginio bandymų rezultatai buvo tokie sėkmingi, kad šalies vyriausybės ekspertai siūlo specialiosioms policijos pajėgoms, skirtoms riaušėms malšinti, įtraukti jį į savo priemonių arsenalą ir išbandyti.

D. Britanijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad „PSS SMU100 Laser Dazzler Deterrence System“ bus toliau bandoma, numatyta parengti šio ginklo naudojimo tvarką, sakoma pranešime.

„Photonic Security Systems“ atstovas Paulas Kerras šio lazerinio ginklo poveikį palygino su žiūrėjimu tiesiai į saulę saulėtą žiemos dieną. „Poveikis baisus, šviesa verčia jus nusisukti“, – sakė jis. Jo teigimu, ši atbaidymo stipria šviesa sistema policijai suteiks didelį pranašumą. „Jei negali į ką nors žiūrėti, tai negali ir to atakuoti“, – pabrėžė bendrovės atstovas.

Pranešama, kad iki 500 metrų atstumu veikiantis ginklas sukuria iki 4 metrų pločio akinamos šviesos sieną. Infraraudoųjų spindulių taikiklis suteikia galimybę „SMU100“ naudojančiam pareigūnui įžiūrėti atskirus asmenis blogo matomumo sąlygomis.

Dienraščio žiniomis naujasis ginklas kainuoja 25 000 svarų, jis gali būti naudojamas ne tik riaušių malšinimo, bet ir įkaitų gelbėjimo operacijose.

Šaltinis: balsas.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...