Atrastas greitesnis ir pigesnis elektroninių įrenginių aušinimo būdas

2012-04-10

Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkas išrado efektyvesnį bei pigesnį elektroninių įrenginių vėsinimo būdą. Šis būdas aktualus daug karščio generuojantiems įrenginiams, ypatingai lazeriams ir kitiems galingiems prietaisams.

Išrasta technika naudoja „karščio skirstytuvą“ pagamintą iš vario-grafeno mišinio, kuris pasitelkus indžio-grafeno sandūros plėvele yra prijungiamas prie elektroninio įrenginio. „Vario-grafenas ir indžio-grafenas turi aukštą šilumos laidumą, o tai leidžia efektyviai vėsinti įrenginius“, – teigė Dr. Jag Kasichainula, medžiagų inžinerijos profesorius ir tyrimo autorius. Šilumos laidumas yra santykis, kuriuo medžiaga praleidžia karštį.

Kasichainula atrado, kad vario-grafeno juostelių šilumos laidumas leidžia vėsinti 25 procentais greičiau nei pasitelkus, daugumoje prietaisų naudojamą, grynąjį varį. Iš elektroninių įrenginių išsklaidyti karštį yra svarbu – esant per didelei temperatūrai, įrenginiai tampa nepatikimi. „Vario-grafeno mišinys yra pigus ir lengvai pagaminamas. Varis yra brangus, todėl vario pakeitimas grafenu sumažintų bendrus kaštus“, – teigė Kasichainula.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...