Juodosios dėžes šaunamiesiems ginklams

2011-08-03

Belgijos ginklų gamybos bendrovė „FN Herstal“ sukūrė šaunamiesiems ginklams skirtą informacijos kaupimo sistemą, pranešė „CNet News“.

Prie ginklo prijungtas „FN Herstal Black Box“ pavadintas įrenginys fiksuoja jo naudojimą – paleistų šūvių skaičių, šaudymo tempą, spynos užsikirtimus. Ši informacija vėliau gali būti naudojama remontuojant ginklą.

Gamintojo atstovų teigimu, „FN Herstal Black Box“ galima prijungti prie bet kokio tipo šaunamųjų ginklų – pistoletų, šautuvų ar automatų. Šis įrenginys bus tiekiamas užsakovams su maitinimo elementu, kurio talpos pakaks 10 metų. Tokio laiko esą užteks išsamiai informacijai apie daugiau nei 100 000 šūvių sukaupti.

Pasak specialistų, „FN Herstal Black Box“ gali praversti ir karo veiksmų sąlygomis, nes šis įrenginys kiekvienam ginklui, prie kurio yra prijungtas, suteikia unikalų identifikacijos numerį ir, pasitelkus kario ryšio priemones, gali perdavinėti duomenis apie jo naudojimą. Pasitelkus šią funkciją ir GPS sistemą, vadai gali gauti išsamią informaciją apie savo karių veiksmus mūšio lauke, įskaitant šaudymo tempą ir kario buvimo vietą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...