Masačiusetso technologijos instituto (MIT) ir RMIT universiteto tyrėjai energijos kaupimo ir generavimo srityse padarė tikrą perversmą. Mokslininkų gaminama energija, priklausomai nuo energijos šaltinio dydžio, yra tris keturis kartus didesnė. Šiam tikslui Dr. Kourosh Kalantar-zadeh, kompiuterių inžinierius, profesorius, bendradarbiaudamas su MIT profesoriumi Michaek Strabo subūrė nanotechnologijų tyrimų grupę.
Mokslininkų komanda bandė išmatuoti cheminės reakcijos, vykstančios nano-vamzdeliuose, pagreitį, po to kai atrado, kad ši reakcija gali generuoti energiją. Norėdami nuosekliai išnagrinėti šį fenomeną mokslininkai sujungė abiejų universitetų chemijos ir nanomedžiagų specialistų žinias. Jų atliktas darbas buvo pavadintas nanodinamitu: degalais padengti nano-vamzdeliai, kurie mažesnėms sistemoms gali tiekti energijos proveržius. Kalantar-zadeh teigė, kad ši eksperimentinė sistema yra paremta energiją gaminančia nanotechnologine medžiaga (anglies struktūros nano-vamzdeliu).
„Padegdami vieną nitroceliulioziniu kuru padengto nano-vamzdelio galą, mes sukėlėme per vamzdelį einančią ugnies bangą ir supratome, kad nano-vamzdelis yra geras nuo kuro sklindančio karščio laidininkas. Be to, supratome, kad degimo bangos kartu sukelia ir stiprią elektros srovę. Tai pirmasis įgyvendinamas nanoskalinis energijos generavimo atradimas, kuris naudoja termoelektrinį poveikį nevengiant sunkumų susijusių su minimaliomis dimensijomis. Tačiau tyrinėjimams vietos dar yra, ypatingai prisijaukinant šias egzotines bangas ir galiausiai suprantant ar tai yra bangos galinčios pakeisti ateitį“, – pasakojo mokslininkai.
Parengė: Martynas Vaičekauskas