Fizinį skausmą malšina virtuali realybė

2011-08-04

Nudegimų skausmą pacientams JAV Vašingtono valstijos universiteto mokslininkai padeda malšinti kompiuterinio žaidimo pagalba.

Vašingtono universiteto Harborview nudegimų centro profesoriai Hunteris Hoffmanas ir Davidas Pattersonas sukūrė kompiuterinį žaidimą „SnowWorld“, kuriuo siekiama patraukti paciento dėmesį ir šitaip padėti bent laikinai užmiršti skausmą, rašo BBC. Mokslininkų teigimu, skausmo pojūčiui įtakos turi emocijos, aplinka, kontekstas ir kitur nukreipiamas dėmesys, tad skausmą malšinti gali padėti ir psichologiniai veiksniai.

Pavyzdžiui, matydami tvarsčius perrišančius gydytojus pacientai skausmą jaučia stipriau, kadangi šis vaizdas yra tiesiogiai susijęs su skausmu. Tačiau pacientams „užmovę“ skaitmeninius šalmus ir akinius, per kuriuos buvo galia žaisti sniegingoje ir ledinėje aplinkoje vykstantį „SnowWorld“ žaidimą, mokslininkai pastebėjo, kad žaidžiantys ligoniai beveik nebejuto nudegimų skausmo. Atsiriboti nuo „skausmingos“ palatos aplinkos pacientams padeda ir aplinkos garsus slopinančios ausinės.

Šitaip pacientai praktiškai užmiršta tai, kas vyksta palatoje. Kiti tyrimai yra parodę, kad žmonės jaučia mažiau skausmo klausydamiesi muzikos ar žiūrėdami filmus, tačiau įtraukiantis žaidimas visa tai pakelia į aukštesnį lygį“, – komentuoja H. Hoffmanas.

Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad už skausmą atsakingos smegenų sritys žaidžiant „SnowWorld“ žaidimą buvo apie 50 proc. mažiau aktyvios nei paprastai.

„Pacientai tiek daug dėmesio skyrė žaidimui, kad jiems praktiškai nebeliko dėmesio „apdoroti“ skausmo signalus“, – sako mokslininkas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...